top of page
Українська повнометражна програма 2021
Поїзд: Київ - Війна / Train Kyiv - War
Режисер: Корній Грицюк / Korney Gritsyuk
Країна: Україна / Ukraine
Лише 12,5 годин розділяють мирний Київ та Костянтинівку – невелике промислове місто на сході країни, відразу за яким починається фронт. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами та переконаннями. Вони спілкуються, сперечаються, навіть сваряться, але говорять і їдуть в одному напрямку. І всі вони прагнуть дістатися миру. Цей фільм – голос людей, пошук діалогу і шлях до спільного майбутнього, де кожен голос буде почуто.
Політ чайки / Seagull flight
Режисер: Євген Житніков / Yevhen Zhitnikov
Країна: Україна / Ukraine
Я багато років тому відпочивав в Азовській Ялті, це було популярне та щасливе місце. Зараз боляче бачити його покинуті будівлі. Природа не в порядку, і люди залишають цю територію.
Будинок / The Building
Режисер: Тетяна Кононенко, Матільда Местер / Tatjana Kononenko, Matilda Mester
Країна: Україна, Німеччина / Ukraine, Germany
На сході України стоїть Держпром – Будинок державної промисловості. Ця споруда, збудована у 1925–1928 роках, була покликана втілювати ідею комунізму. Колись вона була взірцем авангардистського руху, а нині здається майже забутою. Держпром – така собі машина часу. Простір і час тут нероздільні. Фільм «Будинок» балансує між класичною документалістикою спостереження та експериментальним кіно. У ньому майже немає діалогів – це радше поема з рухомих зображень. Використовуючи різні матеріали, в тому числі архівні кадри 1920-х років, фільм рефлексує над тим, як минуле й сучасність, рух і час пов’язані зі статичністю архітектури.
Вусатий фанк / Moustache Funk
Режисер: Олександр Ковш / Oleksandr Kovsh
Країна: Україна / Ukraine
Наприкінці шістдесятих років минулого сторіччя, після періоду «відлиги», в СРСР почали створюватися музичні колективи, покликані стати аналогами західних рок-груп. Вони отримали назву ВІА – «вокально-інструментальні ансамблі». Наступне десятиліття стало «золотою» епохою української попмузики.
Код предків / Ancestral Code
Режисер: Володимир Луцький / Volodymyr Lutskyi
Країни: Україна, Білорусь / Ukraine, Belarus
Документальний фільм «Код предків» – це дослідження витоків українського народу, пошук його самобутності шляхом вивчення мелодизму слов’янської етнографічної спадщини. Зараз багато говорять про братерство, духовну близькість, спорідненість. Ми хочемо проаналізувати зв'язок між сусідніми народами України, Литви, Білорусі та Польщі за допомогою музики та фольклору.
Неділя у Страсбурзі / A Sunday in Strasbour
Режисер: Лана Берндл / Lana Berndl
Країнa: Україна / Ukraine
У неділю 1943 року, у вихідний день, Марта хоче таємно поїхати зі своїм другом-в’язнем французом до Страсбурга. Вранці Іван залишає подвір’я німецького господаря і вирушає як «остарбайтер» на Схід, у напрямку до своєї батьківщини. Італійський опір звільняє Ніколаса з табору примусових робіт і приводить його до загону гарібальдійців. Що буде з ними далі? Війна не знає жалю, але пам’ять також нещадна. Жертви двох диктатур: Гітлера та Сталіна з пам’яттю, яка ніколи не вмирає...
Ткацький шлях \ Weaving Way
Режисер: Леся Воронюк / Lesia Voroniuk
Країнa: Україна / Ukraine
Соковите, яскраве і натхнення документальне кіно про народне ткацтво як частину української культурної спадщини. «Ткацький шлях» – це історія про українську ідентичність, осмислена через естетику різних ткацьких виробів та їх використання в обрядах. Стрічка складається із 8 епізодів, кожен з яких розповідає про різновид народного ткацтва («Полотно», «Рушник», «Намітка», «Плахта та обгортка», «Крайка», «Ліжник», «Гуня», «Килим»).
Італійський щоденник Ольги / Olha’s Italian Diary
Режисер: Олена Федюк / Olena Fediuk
Країна: Україна / Ukraine
Ольга – жінка-мігрантка в Неаполі, життя якої переповнене переломними моментами, достатніми, щоб заповнити кілька теленовел. «Італійський щоденник Ольги» – це близький погляд на одну із сучасних тем табу: інтимне життя жінок-мігрантів далеко від дому. Чи зможе Ольга дати Неаполю шанс і знайти справжнє почуття серед рутин її транснаціонального життя?
Останні Австрійці / The last Austrians
Режисер: Лукас Пітшайдер / Lukas Pitscheider
Країни: Україна, Австрія / : Austria, Ukraine
У глухому селі в карпатських лісах, забутому зовнішнім світом, останні австрійці України борються з питанням, чи варто їм відвертатись від батьківщини.
Над землею / Above ground
Режисер: Сомар Афiф Ага / Somar Afif Agha
Країнa: Україна, Сирія / Ukraine, Syria
Документальний фільм проливає світло на сирійську історію в контексті її цивілізаційного розвитку та становлення протягом багатьох століть, загострює увагу глядача на змінах суспільного світогляду, що відбувалися протягом тривалого часу. Для розкриття суспільних процесів автор використовує особливий монологічний метод, а саме бачення подій здійснюється шляхом поєднання внутрішнього аналізу героя фільму й одночасно його, як режисера, який повертається до Сирії після тривалого часу і бачить свою країну зовсім іншою, ніж до війни.
У фільмі показані руйнування і вандалізм, що сталися від рук терористів у багатьох археологічних, релігійних і житлових районах країни, та які стали небезпечними для населення, особливо наприкінці 2015 і на початку 2016 року – під час найскладніших етапів війни на сирійській землі.
Режисер передає свої внутрішні переживання в процесі розкриття конфлікту між людськими почуттями і представленням реалістичних сцен руйнувань, що сталися в Сирії через тероризм у містах, селах і навіть знищення археологічних розкопок, у порівнянні з тими територіями, які не були зруйновані та нормально функціонували протягом цього часу. Незважаючи на війну, її жорстокість, автор акцентує увагу на стійкості сирійської людини, як найвищої соціальної цінності.
bottom of page