top of page

Поза конкурсом 2021

Meduse Afro Hair and Other Myths / Афро-волосся та інші міфи

Режисер: Johanna Makabi, Adèle Albrespy / Йоанна Макабі, Адель Олбреспі

Країна: Senegal / Сенегал

З Лондона до Парижа, з Марселю до Дакару фільм досліджує африканські райони, щоб зафільмувати різні типи та техніки перукарської справи: заплетені коси, пласкі коси, плетені коси, плетіння, випрямлення, афро... Через зустрічі та бесіди з людьми та перукарями ми задаємося питанням про важливість піклування та утримання волосся в африканських культурах. Через розповіді Ромі, Сін, Камі та Луїзи ми простежуємо еволюцію їх волосся, яка врешті-решт виявляється більш політичною, ніж естетичною.

Talking Dreams / Поговоримо про сни

Режисер: Bruno Rocchi / Бруно Роккі
Країна: Italy (about West Africa) / Італія (про Західну Африку)

Хтось, десь, та люди кажуть: якщо вам сниться білий чоловік, вам пощастить. У селі є радіо, яке транслює сни слухачів. Самуелю наснився Бруно, білий чоловік. Вони відправляють трактор у село, щоб нагодувати всіх, обробляючи землю. Мандрівка трактора зустрічається зі снами, розказаними по радіо, поєднуючись зі спогадами Самуїла, що багато років тому відправився до Європи. Все йде добре, але, враховуючи, що «снити» – це мова, ця мова іноді заважає, коли йдеться про стосунки між жінками та чоловіками.

So Kou  The Horse's Tail and his Master Player Zoumana Téréta / Со Коу  Кінський Хвіст та його Майстер Гравець Зумана Терета

Режисер: Marco Romano / Марко Романо

Країна: Mali / Малі

«Cо Коу – Кінський Хвіст та його Майстер-гравець Зумана Терета» дає уявлення посвячує глядача в історію стародавнього інструменту та головного виконавця, який сприяв тому, щоб він став відомим у світі. Між майстром та Со КоуТак виникає сильний симбіоз, викликаючи почуття чистоти та щирості.

Miss Curvy / Місс Спокуса

Режисер: Ghada Eldemellawy / Гхада Елдемеллаві

Країна: UK / Великобританія

Коли Уганда оголошує про перший у своїй історії конкурс краси для жінок plus-size, шкільна вчителька та мати-одиначка Намукаса Маріам використовує таку можливість. Сподіваючись стати сильнішою, стикаючись травмами минулого (і колишнім чоловіком, що застосовував насилля), вона незабаром опиняється в оточенні національної суперечки, жорстокого суперництва та екстравагантних персонажів. Досліджуючи позачасові, але сучасні питання в унікально африканському контексті, «Міс Спокуса» проводить глядачів на незабутню подорож Маріам через надзвичайний світ східноафриканського розмаїття краси.

Gushegu Exile / Вигнання Гушегу

Режисер: Emil Nørgaard Munk / Еміль Норгаард Мунк

Країна: Denmark and Ghana / Данія та Гана

У тіні дерева, Саламату відокремлює гальку від бобів, які знайшла на місцевій ринковій площі. Наближається ніч, а її діти голодні. Гманун упаковує 14 років життя в мішки і готується потрапити додому, а Мейт бере в цупкі шори місцевий водяний насос. У Гушегу в засланні живуть 100 жінок. Їх вислали зі своїх сіл через звинувачення у чаклунстві. Із часом жінки старіють і слабшають, та деякі отримують шанс повернутися додому. Однак роки розлуки з сім’ями ускладнюють процес репатріації.

Rajaa, that means hope / Раджаа, це значить надія

Режисер: Marielle Duclos / Маріель Дуклос
Країна: France / Франція

Чоловіки, які приїхали до Франції, відірвані від дітей, яких залишили в своїй країні, живуть у центрі для працівників-іммігрантів. Музикант запрошує їх співати колискові пісні. У рамках інтимної атмосфери цих воркшопів, виринають приховані досі емоції та спогади. Колискові перегукуються з власними переживаннями чоловіків щодо складнощів батьківства на великій відстані та життя між двома країнами. Звіддаля голос дитини розповідає нам про відсутність батька та рану, спричинену розлукою.

Невидима правда / Invisible Truth

Режисер: Олена Кривенко / Olena Krivenko
Країна: Україна / Ukraine

В Україні, яка об'єднує представників і представниць понад 130 національностей (відповідно до перепису населення 2001-го року), толерантність має існувати, як незмінна людська цінність. Але реальність інша. Особливо це стосується чутливих спільнот, на кшталт ромської національної спільноти. Рівень дискримінації ромського населення в Україні не зменшується. Роми і надалі стикаються з труднощами при виготовленні документів, при працевлаштуванні тощо. Стикаються з дискримінацією під час навчання та інших побутових заходів. Одним із можливих шляхів змінити упередженість на розуміння, є створення документальних репортажів, які показують звичайне життя ромів, розповідають про успіхи, невдачі, допомагають розгледіти за абстрактною меншиною звичайних людей та побачити спільне. Такі історії потрібні для зміни наративів у суспільстві. Документальний фільм «Невидима правда» це три різні історії життєвих прагнень ромської молоді з різних соціальних статусів.

Антон і червона химера / Anton, his friend and the Russian revolution

Режисер: Заза Урушадзе / Zaza Urushadze
Країна: Україна, Грузія, Литва, США, Канада / Ukraine, Georgia, Lithuania, USA, Canada

Південь України, 1920 рік. Початок експропріації та великого терору України більшовиками перед першою хвилею голодомору. Двоє маленьких хлопчиків Антон і Яша мимоволі стають свідками великих історичних подій - збройного повстання селян проти більшовиків. Події навколо себе вони сприймають як цікаву гру і їхню дружбу не зможуть зруйнувати ані червона химера російської революції, ані все криваве ХХ століття…

Відтінки України / Shades of Ukraine

Режисер: Олена Кривенкo / Olena Kryvenko
Країна: Україна / Ukraine

Історія про ініціативну і талановиту людину - одеситку Інну Корсунську, яка насолоджується життям в своєму улюбленому місті. Їй 70 років, і не дивлячись на свій вік, вона кружляє у танці подій. Інна — товариська людина, справжня душа компанії. Вона народилась в єврейській родині, і досі береже пам’ять про складні часи її родичів в гетто і повоєнні роки. Всі її рідні зараз живуть в інших країнах, проте вона має справу, якою живе — з любов’ю вишиває бісером і вчить інших цій майстерності. Зараз вона прославляє єврейський народ, створючи справжній шедевр — вишиває Храм Соломона, руками сотень людей. Не дивлячись на всі складнощі та тугу за рідними, вона залишається позитивною і відкритою до нового.

SAZ - ключ довіри / SAZ - The Key of Trust

Режисер: Стефан Тально / Stephan Talneau
Країна: Німеччина / Germany

"Саз" - це фільм про силу музики та масштаби світу, водночас дорожній фільм та пошуки сенсу, захоплююча подорож у прикордонний регіон між Європою та Азією, яка показує, що, незважаючи на конфлікти та кризу, є людське повсякденне життя, а також щось особливе, що тримає нас разом.

Мати / Mother

Режисер: Стефан Тально / Stephan Talneau
Країна: Молдова / Moldova

88-річна сліпа жінка, її сім'я і чотири покоління. Родина переживає складний з соціально-економічної точки зору історичний період, коли молоде покоління змушене виїжджати з країни в пошуках шматка хліба за кордон. Це призводить до розпаду стосунків між поколіннями, зникнення національної мови та культури.
 

Стара сліпа жінка, яка живе у світі звуків, забезпечена всім необхідним для існування. Про неї з усією любов'ю піклуються син та невістка. Розлука з онукою і правнуками, той факт, що вона не чує їх голоси і не може бути поруч з ними, дуже її засмучує. Водночас душі боляче, що вона не може передати (тим, хто поїхав) багатство мови, численні традиції та звичаї предків.
 

Історія цієї літньої жінки – наочний приклад нашої реальності, що показує почуття і душевні якості людей, розкриті долею сліпої жінки, яка з турботою і любов'ю ставиться до тих, кому вона свого часу дарувала тепло свого серця.

Основна ідея: стрічка розкриває ідею про те, що, незалежно від подій в країні, економічних та інших катаклізмів, люди зберегли найголовніше: здатність співчувати і обов’язок оберігати й піклуватися про майбутні покоління, те, що ми називаємо людьми і любов'ю.

Приховані мрії / Hidden Dreams

Режисер: Нганг Романус / Ngang Romanus
Країна: Камерун / Cameroon

Молодий допитливий британський підготовлений розвідник, який переїхав до первісного села, кидає виклик ері традицій 1980 -х років, що серйозно загрожує його життю.

bottom of page