top of page

Міжнародна повнометражна програма 2022

Портрет у пошуках щастя / A Portrait on the Search for Happiness

Режисер: Бенджамін Рост / Benjamin Rost
Країна: Німеччина (про Південну Африку) / Germany (about South Africa)

Троє шукачів алмазів у Південній Африці шукають дорогоцінний камінь, який назавжди змінить їхнє майбутнє. У гонитві за щастям вони намагаються повернути свою землю. Розгортається історія, проігнорована ЗМІ.

Офір / Ophir

Режисер: Олів'є Полле, Александр Берман / Olivier Pollet, Alexandre Berman
Країна: Франція (про Нову Гвінею) / France (about New Guinea)

«Офір» розповідає про надзвичайну революцію корінних народів за життя, землю та культуру, що відкриває шлях до створення найновішої нації у світі на Бугенвілі, Папуа-Нова Гвінея. Поетична і водночас драматична ода прагненню свободи, культури та суверенітету; фільм проливає світло на найбільший конфлікт на Тихому океані з часів Другої світової війни, розкриваючи видимі та невидимі ланцюги колонізації та тривалі цикли фізичної та психологічної війни.

Приїзд китайців / The Chinese will come

Режисер: Текла Тайделлі / Tekla Taidelli
Країна: Сербія (про Сербію і Китай) / Serbia (about Serbia and China)

Президент КНР прибуває в Сербію з офіційним триденним візитом. Прем'єр-міністр і уряд Сербії неймовірно раді цьому візиту, оскільки вважають його історичним, знаковим для країни. Китайські інвестиції стануть економічним порятунком для Сербії. Це гарантував сам президент Китаю. Однак цей важливий візит так і не торкається багатьох. Численна ще 20 років тому китайська громада в Сербії, сьогодні відіграє все меншу роль у суспільстві, її життя ретельно приховане від ЗМІ та політики. Поза увагою залишаються і китайські продавці, і середній клас сербів, які роблять покупки в недорогих китайських магазинах. За ці три дні візиту президента ми спостерігаємо сцени із життя простих людей, ізольованих у чужій країні та культурі, яка є лише їхньою зупинкою до наступної тимчасової батьківщини.

Я, Шансі/ I am Chance

Режисер: Вайнберг Марк-Анрі / Wajnberg Marc-Henri
Країна: Бельгія (про Конго) / Belgium (about Congo)

«Я доля» розповідає про мікросвіт групи вуличних кмітливих дівчат у напрочуд яскравому, поп-мистецькому мегаполісі Кіншаса. Проникливі, зухвалі та витривалі, Шанселві та її друзі приймають виклики світу. Їхнє життя сповнене парадоксів: вони борються і вчаться, крадуть і діляться здобиччю, займаються проституцією і водночас створюють мистецькі речі. Поруч із дівчатами персонажем фільму стає і сам Кіншаса, яскравий і повний. Голоси юнок зливаються з голосом міста.

Йонаґуні / Yonaguni

Режисер: Ануш Хамзехян, Вітторіо Мортаротті / Anush Hamzehian, Vittorio Mortarotti
Країна: Франція (про Японію) / France (about Japan)

Нахо, Генкі, Мау, Мімі та Ічіка живуть на Йонагуні, японському острові, схожому на скелю, приблизно за сто кілометрів від Тайваню. Підліткам по п'ятнадцять років, і невдовзі їм доведеться залишити це місце. Їхні життя, їхні бажання, їхні слова можуть бути останніми слідами світу, що зникає.

Ів`янч, олень-диявол / Iwianch, the Devil Deer

Режисер: Хосе Кардозо / José Cardoso
Країна: Еквадор / Ecuador

У глибинах тропічного лісу Амазонки, де зник місцевий підліток Ачуар, водиться загадковий привид. Під час пошуків юнака його родина вирішує звернутися по допомогу до шамана. Він, перебуваючи в стані трансу, розповідає, що юнака викрав диявол, проте маг перешкодив цьому й показав хлопцеві дорогу назад додому. Тим, хто очікує повернення бранця, відкривається безліч таємниць тропічного лісу, а також те, як бачать місцеві життя після смерті. Це руйнує уявлення режисера-документаліста про реальність.

Розкидані країною / Scattered Throughout the Inland

Режисер: Антоніо Алейхо / Antonio Aleixo
Країна: Португалія / Portugal

Тіаго Перейра з «Португальської музики, яка любить себе» запрошує автора, відомого географа Альваро Домінгеса в подорож землями Чанфана. Мандрівників об'єднує щось більше, ніж ландшафт, про який ідеться. Документальний фільм «Розкидані країною» розповідає про сьогодення без погляду в майбутнє і ностальгії за минулим. Він про мандри країною та буття її людей.

Карта латиноамериканських мрій / Map of Latin American Dreams

Режисер: Мартін Вебер / Martín Weber
Країна: Аргентина (про Латинську Америку) / Argentina (about Latin America)

Упродовж 1992-2008 років аргентинський художник Мартін Вебер подорожував Латинською Америкою. На шляху йому траплялися різні люди, яких він просив написати свої мрії крейдою на маленькій дощечці. Результатом цих мандрівок стала чудова серія чорно-білих фотографій, поетичних, але міцно закорінених у реальність. Через роки, знімаючи цей документальний фільм, він іде стопами тих, хто йому позував, і зіставляє, що життя зробило з їхніх мрій.

bottom of page