top of page

Спеціальний показ Болгарія 2022

Diorama / Діорама

Режисер: Zoya Laktionova / Зоя Лактіонова
Країна: Ukraine / Україна

Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається - це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї.

Поїзд: Київ - Війна/Train Kyiv – War

Режисер: Корній Грицюк / Korney Gritsyuk
Країна: Україна / Ukraine

Лише 12,5 годин розділяють мирний Київ та Костянтинівку – невелике промислове місто на сході країни, відразу за яким починається фронт. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами та переконаннями. Вони спілкуються, сперечаються, навіть сваряться, але говорять і їдуть в одному напрямку. І всі вони прагнуть дістатися миру. Цей фільм – голос людей, пошук діалогу і шлях до спільного майбутнього, де кожен голос буде почуто.

Так мут співати / Thus they will sing

Режисер:  Діана Горбань, Анна Ютченко / Diana Horban, Anna Yutchenko
Країнa: Україна / Ukraine

«Так мут співати» – фільм-колаж, який сплітає людські досвіди, сороміцькі пісні та плин сучасного життя.
Сороміцькі пісні – це співанки з еротичними мотивами, які співали на весіллях, вечорницях та застіллях. І хоча в побутовому житті ці пісні співати було соромно, через їхній зміст транслювалися моделі поведінки чоловіка та жінки. Традиція складання співанок існує й досі. Остап Богославець з Надвірної переосмислює сучасний світ молоді у власних співанках.

INDIE_~4.JPG

Жива ватра / Living Fire

Режисер: Ostap Kostyuk / Остап Костюк

Країна: Ukraine / Україна

Мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін. Про щоденну працю без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих.

Чамур / Chamur

Режисер: Tetiana Stanieva / Тетяна Станєва

Країна: Ukraine / Україна

Чамур – це традиція, яка ще 40-50 років тому була абсолютно буденною для болгарського села Криничне (Україна).  Жителі всього села збиралися разом і місили глину з соломою для лампачей – цеглин, з яких будували свої будинки.

У 2019 році криничанці всім селом збираються на толоку – Чамур, щоб разом, своїми руками розпочати будівництво етнографічного музею автентичним способом.

Прокляті Богом важкою працею, з праху, з якого самі створені й допоки знову не вернуться в порох, в єднанні,  криничанці ліплять свої цегли щастя, на один день знайшовши свій загублений рай.

Місце сили / The Place of Power

Режисер: Tetiana Stanieva / Тетяна Станєва

Країна: Ukraine / Україна

Живучи на чужині, в мегаполісі, далеко від батьківської хати уродженка унікального болгарського села на півдні України вертається додому, до свого народу, де її корені та сила, де голос пращурів, заглушений глобалізацією та урбанізацією, кричить до неї через память старожилів.

bottom of page