top of page

Позаконкурсна програма

Місце сили / The Place of Power

Режисер: Tetiana Stanieva / Тетяна Станєва
Країна: Ukraine / Україна

Живучи на чужині, в мегаполісі, далеко від батьківської хати уродженка унікального болгарського села на півдні України вертається додому, до свого народу, де її корені та сила, де голос пращурів, заглушений глобалізацією та урбанізацією, кричить до неї через память старожилів.

Люди Христианії / Humans of Christiania

Режисер: Elena Rubashevska / Олена Рубашевська

Країна: Ukraine / Україна

Отримавши унікальну можливість стати громадянами Христианії на цілий місяць, ми намагалися дослідити Вільне Місто поза яскравими фасадами, гучною музикою та натовпом туристів. Які люди створюють фундамент процвітання громади? З чого складається їх життя? І чим відома Христианія поза Pusher Street?

Красна Маланка / Krasna Malanka

Режисер: Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk / Дмитро Сухолиткий-Собчук

Країна: Ukraine / Україна

Це історія жителів румунського села Красна, яке знаходиться на території України. Вони готуються до свята Маланки, свята, який є знаковою подією для кожного краснянина. А для молодих краснянських хлопців – це взагалі своєрідний обряд ініціації в життя. Маланка – карнавал, в якому кожен бере участь і має свою роль в химерному язичницькому дійстві.

Ukraїner. The Movie.

Режисер: 

Країна: Країна: Ukraine / Україна

Ukraïner. The Movie – це історія про буденне життя найбільш невідомої країни європейського континенту. Фільм складається з шести історій, сплетених в єдине полотно. Вони відображають один звичайний день України, яку творять незвичайні українці. Персонажі цієї стрічки не пов’язані між собою, їхні світи різні. Та саме ці відмінності й об’єднують країну.

Аmerican Dream / Американська мрія

Режисер: Vladimir Mula / Володимир Мула

Країна: Ukraine / Україна

Картина побудована на історіях людей, які свого часу покинули рідні домівки і вирушили назустріч новому і незвіданому життю – з України в далеку Америку, щоб здійснити там свою мрію. Як їм там живеться, про що вони можуть розповісти там, але ніколи не зізнаються друзям в Україні? Відверті історії про життя в Сполучених Штатах Америки таким, як воно є.

"Україна Всесвітня" епізод “Народжені з вогню”/"Ukraine Worlwide" episod "Born by fire"

Режисер та продюсер: Serhii Proskurnia / Сергій Проскурня

Країна: Ukraine / Україна

Головна героїня вирушає у подорож світом. Вона шукатиме артефакти впливу. Впливу України на Світ. Вона перелітає континенти і перепливає океани, щоб знайти відповіді на свої питання – хто такі українці і якими вони були? Якими були її предки?

ВОНА занурюється в епоху первісного заселення людьми  сучасної території України. Вона розкриває таїну священного народження вогню. Прадавні люди, їх звичаї, побут, культура, закони виживання. Вона веде нас до Кам'яної могили – визначної пам'ятки України і Світу, щоб  висвітлити таємниці зародження людства.

Чамур / Chamur

Режисер: Tetiana Stanieva / Тетяна Станєва
Країна: Ukraine / Україна

Чамур – це традиція, яка ще 40-50 років тому була абсолютно буденною для болгарського села Криничне (Україна).  Жителі всього села збиралися разом і місили глину з соломою для лампачей – цеглин, з яких будували свої будинки.

У 2019 році криничанці всім селом збираються на толоку – Чамур, щоб разом, своїми руками розпочати будівництво етнографічного музею автентичним способом.

Прокляті Богом важкою працею, з праху, з якого самі створені й допоки знову не вернуться в порох, в єднанні,  криничанці ліплять свої цегли щастя, на один день знайшовши свій загублений рай.

Сватання/Matchmaking

Режисер: Іван Патраман
Країна: Молдова. АТО Гагаузія

У фільмі буде показана неймовірна історія кохання двох молодих людей, через призму протистояння двох сімейств. Цей фільм розповідає про устрої життя самобутнього та унікального гагаузького народу на рубежі 1920-1930 років. Сценарій фільму написаний за мотивами оповідання класика гагаузької літератури Миколи Бабоглу. Захоплюючий сюжет про Божественне провидіння і круті повороти долі.

bottom of page