top of page

Міжнародна короткометражна програма 2020

The Unsung / Неоспівані

Режисер: Sarah Thomas / Сара Томас

Країна: India / Індія

«Неоспівані» – фільм про вимираюче плем'я в прибережному регіоні Карнатаки – Халаккі Воккаліга. Колись багате культурно плем'я зі скарбницею народних пісень, що передавались усно з покоління в покоління, тепер бореться проти напливу модернізації. Лише купка старих жінок ототожнюють себе із традиціями та культурою племені. Коли вмирають ці жінки, згасає і їхня культура. Фільм розповідає про боротьбу племені, сутички між модернізацією та культурою, боротьбу за збереження лісів живими та кропітку тривалу боротьбу за включення до Рєстру племен Індії. Фільм – це неоспівана історія останнього співаючого племені, яке зникає.

The Voice of the Mountaine / Голос гори

Режисер: Sarah Thomas / Сара Томас

Країна: Switzerland / Швейцарія

«Голос гори» показує нам, як живуть колишні бойовики ФАРК (Революційних Озброєних Сил Колумбії) після підписання мирного договору з колумбійським урядом. У рамках домовленостей були окреслені територіальні простори для реінтеграції, на яких колишні учасники бойових дій живуть та працюють у продуктивних проєктах. Оскільки ці проєкти часто не фінансуються урядом, багато колишніх бійців стали недовірливими, і багато хто порушив мирні угоди. Водночас багато соціальних лідерів та працівників культури було вбито за підписання миру.

Transit / Транзит

Режисер: Mariam El Marakeshy / Маріам Ель Маракеші

Країна: Turkey / Туреччина

Фільм розповідає потужні інтимні історії про молодих біженців, які ризикували своїм життям, перетинаючи Егейське море, аби потрапити в пастку на грецькому острові Лесбос: без майбутнього та з закритими кордонами. Це мала бути лише їх «транзитна» зупинка, але саме там закінчилися їхня подорож.

Peacekeepers: In the Svanetti Mountains / Миротворці у горах Сванетії

Режисер: Andriy Kirshin / Андрій Кіршин

Країна: Ukraine/Україна

«Невдовзі після повернення українських екіпажів на Батьківщину, на адресу тодішнього президента України надійшла телеграма від керівництва Грузії: "Вашу безкорисливу допомогу ми сприймаємо як продовження історичних традицій братерства і взаємоповаги двох братніх народів. Наша вдячність за порятунок приреченої на загибель армії біженців, яка опинилася у горах Сванетії. Ми глибоко переконані: з’єднані болем та радістю, житимуть навічно, передаючись від покоління до покоління…"»

Miss Curvy / Місс Спокуса

Режисер: Ghada Eldemellawy / Гхада Елдемеллаві

Країна: UK / Великобританія

Коли Уганда оголошує про перший у своїй історії конкурс краси для жінок plus-size, шкільна вчителька та мати-одиначка Намукаса Маріам використовує таку можливість. Сподіваючись стати сильнішою, стикаючись травмами минулого (і колишнім чоловіком, що застосовував насилля), вона незабаром опиняється в оточенні національної суперечки, жорстокого суперництва та екстравагантних персонажів. Досліджуючи позачасові, але сучасні питання в унікально африканському контексті, «Міс Спокуса» проводить глядачів на незабутню подорож Маріам через надзвичайний світ східноафриканського розмаїття краси.

Meduse Afro Hair and Other Myths / Афро-волосся та інші міфи

Режисер: Johanna Makabi, Adèle Albrespy / Йоанна Макабі, Адель Олбреспі

Країна: Senegal / Сенегал

З Лондона до Парижа, з Марселю до Дакару фільм досліджує африканські райони, щоб зафільмувати різні типи та техніки перукарської справи: заплетені коси, пласкі коси, плетені коси, плетіння, випрямлення, афро... Через зустрічі та бесіди з людьми та перукарями ми задаємося питанням про важливість піклування та утримання волосся в африканських культурах. Через розповіді Ромі, Сін, Камі та Луїзи ми простежуємо еволюцію їх волосся, яка врешті-решт виявляється більш політичною, ніж естетичною.

So Kou  The Horse's Tail and his Master Player Zoumana Téréta / Со Коу  Кінський Хвіст та його Майстер Гравець Зумана Терета

Режисер: Marco Romano / Марко Романо

Країна: Mali / Малі

«Cо Коу – Кінський Хвіст та його Майстер-гравець Зумана Терета» дає уявлення посвячує глядача в історію стародавнього інструменту та головного виконавця, який сприяв тому, щоб він став відомим у світі. Між майстром та Со КоуТак виникає сильний симбіоз, викликаючи почуття чистоти та щирості.

Talking Dreams / Поговоримо про сни

Режисер: Bruno Rocchi / Бруно Роккі

Країна: Italy / Італія

Хтось, десь, та люди кажуть: якщо вам сниться білий чоловік, вам пощастить. У селі є радіо, яке транслює сни слухачів. Самуелю наснився Бруно, білий чоловік. Вони відправляють трактор у село, щоб нагодувати всіх, обробляючи землю. Мандрівка трактора зустрічається зі снами, розказаними по радіо, поєднуючись зі спогадами Самуїла, що багато років тому відправився до Європи. Все йде добре, але, враховуючи, що «снити» – це мова, ця мова іноді заважає, коли йдеться про стосунки між жінками та чоловіками.

Supper for the Dead Souls / Вечеря для мертвих душ

Режисер: Ignazio Figus / Ігнасіо Фігус

Країна: Italy / Італія

«… Мертві душі заходять додому опівночі, проходячи навколо накритих столів, відходячи згодом, насичені лише ароматом їжі. Якщо ж не було приготовлено жодної страви, то відхід мертвих супроводжується тяжким зітханням ...» На Сардинії досі жива давня звичка залишати у ніч з 1 на 2 листопада вечерю для своїх мертвих, що складається з повноцінного харчування, яке називається sos macarrones de sos mortos (макарони мертвих). Цей документальний фільм, знятий в Оруні, на центральній Сардинії, зі спостережливим підходом, описує підготовку бенкету та деякі пов'язані з ним ритуали.

This Ink Runs Deep / Ці чорнила течуть глибоко

Режисер: Asia Youngman / Азія Юнгман

Країна: Canada / Канада

«Ці чорнила течуть глибоко» показує корінних тату-майстрів з усієї Канади, які відроджують традиції предків, що зникли під час колонізації. Через фільм ми дізнаємось про практики, які вважалися втраченими назавжди, і те, як їх відродження відображає пробудження корінної ідентичності.

Gimbal: A bet between tradition and economics / Джимбал: сутичка між традицією і економікою

Режисер: Sidiq Ariyadi / Сідік Аріяді

Країна: Indonesia / Індонезія

У фермера на ім'я Сутрісно є дочка на ім’я Аля, яка має дреди у волоссі. Дреди ніколи не робили спеціально – вони були дані. Кажуть, що дитину з дредами посилають надприродні предки. Люди також вважають, що є якийсь дух, який слідкує за дитиною з таким волоссям. Щоб звільнити дитину, потрібно провести ритуал обрізання дредів. Перед ритуалом потрібно виконати бажання дитини. Аля просить у батьків велику корову. Сутрісно як голова сім'ї змушений наполегливо працювати, щоб виконати прохання дочки для завершення ритуалу.

Longye: The Jungle God / Лонгі: бог джунглів

Режисер: Lesley Mapstone / Леслі Мепстоун

Країна: Canada / Канада

У непальских Гімалаях, де гірські тумани оповивають старі ліси та бамбукові джунглі, лежить віддалене село Туло Сябру, що було культурно відокремлено протягом сотні років. Його заснували тибетці, які шанують і буддійських, і шаманських ідолів. З усіх шаманських богів найпотужнішим є божество, відоме жителям села як Лонгі, дикий шаман джунглів. Схожий на йєті, він викрадає людей у свій світ. Селяни часто зникали з Туло Сябру. У минулому році двоє чоловіків зникли після того, як заявили, що за ними стежать духи. Не маючи поліції, яка б допомогла розгадати їхні таємниці, жителі села вважають, що це Лонгі забрав чоловіків. Цей 20-хвилинний документальний фільм розповідає про зниклих без вісті людей через бачення шаманів і жителів села, а також через один із останніх недоторканих краєвидів у світі.

Spread the wings / Розправ крила

Режисер: Alice McDowell / Еліс МакДавел

Країна: Ireland / Iрландiя

Сестри Меггі та Нора походять з громади мандрівників Ірландії – корінної кочової етнічної меншини. Незважаючи на те, що у 1980-х роках вони вимушено покинули дорогу у зв'язку із законодавством про боротьбу з порушенням територіального володіння, Меггі та Нора все ж таки подорожують назад до Коннемари (Західний Голуей, Ірландія) кожного літа, щоб відновити зв’язок із землею. З караванами, витягнутими на узбіччя дороги, вони згадують дитинство, проведене в цій місцевості, оплакуючи втрату близьких людей, згуртовану громаду та мандрівний спосіб життя. Однак їхня культура зберігається в природі та ритуалі, та крилах їхнього племінника Коні.

Sarevo / Сарево

Режисер: Mohammad Abdollahi / Мухаммад Аблулла

Країна: Iran / Iран

Двоє підлітків, які живуть біля афганського кордону поблизу пустелі Лут та лагуни намагаються влаштуватися на роботу та отримати дохід, аби запобігти міграції та допомогти миру та солідарності у селищі Балух.

Diorama / Діорама

Режисер: Zoya Laktionova / Зоя Лактіонова

Країна: Ukraine / Україна

Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається – це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї.

Tsvetayeva and Mayakovsky / Цвєтаєвої і Маяковського

Режисер: Polina Moshenska / Поліна Мошенська

Країна: Ukraine / Україна

Типові живі блоки – Троєщина в Києві. Найбільші пульсуючі артерії мікрорайону – вулиці Цвєтаєвої та Маяковського – були побудовані майже одночасно за кілька років до розпаду Радянського Союзу. Поєднання архівних кадрів та сьогоднішніх зйомок підносить майже 100-річну історію – від початку революції, 1918 року, коли Маяковський починає знімати фільми, до сучасності. Або в перехресті на двох вулицях є історія мас, поетом Маяковським був; маси, які витіснили Цвєтаєву зі своїх бетонних веж. У будь-якому випадку, це магія найближчих речей, на які пішоходи не звернули б уваги.

The Amsterdam T-Shirt Project / Амстердам: проєкт футболок

Режисер: Matthew A. Donahue / Меттью Е.Донахью

Країна: USA / США

«Амстердам: проєкт футболок» висвітлює художників, продавців та творців сувенірних футболок в Амстердамі, сувенірній столиці світу, та те, як сувенірна футболка пов’язана з туризмом та популярною культурою міста Амстердам.

venice4-2020-12-08 (4).jpg

We are not Venice / Ми – не Венеція

Режисер: Komeil Soheili / Комейль Сохеілі

Країна: Iran / Iран

Село в Ірані заборонило будь-який тип готелів та хостелів, оскільки люди вважають, що це може вплинути на їхню культуру гостинності. Хоча люди з цього села пропонують туристам залишитися в своїх будинках, деякі представники молодого покоління вважають, що це має змінитися, і їм потрібно заробляти більше грошей на туристах.

Wedding At Cinemas-poster.jpg

Wedding With Cinemas / Весілля із кіно

Режисер: Evren Günevi Uslu / Еврен Гюневі Услу

Країна: Turkey / Туреччина

Документальний фільм розказує про весільні церемонії, які проводилися в кінотеатрах. Ця традиція була характерною для Кіліса між 1960 та 1980 роками; і досі живе у спогадах свідків.

38-poster_LA RAMADA.jpg

La Ramada / Рамада

Режисер: Fernando Torres Salvador / Фернандо Торрес Сальвадор

Країна: Peru / Перу

Хайме Естрада – останній ремісничий рибалка затоки Ла-Рамада, одного з найважливіших портів стародавнього Перу, з рясною флорою та фауною. Пляжі північного Перу зникають через ерозію берегів, зміну клімату та розповсюдження міст. Дон Хайме – охоронець Ла-Рамади і традиційних технік, якими рибалки цього регіону користувалися дві тисячі років тому. Наразі цей прекрасний пляж існує лише в його пам’яті.

Hooked on.jpg

Hooked On / На гачку

Режисер: Nikola Polić / Нікола Поліч

Країна: Serbia / Сербiя

У селі на острові Да Чанша щоранку рибалки чекають на зміну океанських вод.

Poster.jpg

The Inhabitant / Мешканець

Режисер: Diego Mandelman / Дієго Мандельман

Країна: Argentina / Аргентина

Останній мешканець міста, затопленого і в руїнах, знаходить притулок у власній пам’яті та спогадах, які досі зберігаються в ній.

fd2a3e1a91-poster.jpg

Cops, Robbers and Old Men / Копи, грабіжники та старі

Режисер: Ines von Bonhorst, Yuri Pirondi / Інес фон Бонхорст, Юрій Піронді

Країна: Portugal / Португалія

В день зимового сонцестояння в районі Трас-ос-Монте поєднуються магія та забобони. «Копи, грабіжники та старі» – це ода Фестивалю Старих – давній традиції з віддаленого села Брусо, Португалія.

906447f8e3-poster.jpg

The Land of Thalochians / Земля Талохійців

Режисер: Adeel Bhatti / Аділ Бхатті

Країна: Pakistan / Пакістан

Документальний фільм про культуру та музику пустелі Тал, що розташована в Пенджабі, Пакистан. Фільм демонтрує зв’язок між її тубільцями та їхніми мелодіями.

Gadiya Lohar / Гадія Лохар

Режисер: Gaurav Kanozia / Гаурав Канозіа

Країна: India / Індія

Цей документальний фільм описує життя Гадії Лохар, кочової громади штату Раджастан, Індія; вони також відомі як Військо Махарани Пратап (імператора).

01ElaimenKuva2017PSaksa.jpg

Animal Image / Тваринне зображення

Режисер: Perttu Saksa / Пертту Сакса

Країна: Finland / Фiналяндiя

Незвичний документальний фільм про стосунки людини і тварини. У фільмі зображено подорож фотографа-натураліста та письменника Хейкі Вілламо до ландшафту північної пустелі післяльодовикового періоду. Це художній погляд на стародавні стосунки людини та її здобичі. Фільм побудовано навколо оригінальної партитури фінського джазового музики Вернери Похьола та Міка Калліо. Музика, заснована на імпровізації – це емоційний діалог між людиною і твариною, який доповнює неймовірну кінематографію Пертту Сакса. Текст, який ми чуємо у фільмі, написав Хейкі Вілламо – найавторитетніший природничий автор у Фінляндії.

okaeristill1.JPG

Okaeri / Окаері

Режисер: Axelle Lenaerts / Акселль Ленартс

Країна: Belgium / Бельгiя

«Я шукала відповідь, але зараз просто не хочу забувати. Один за одним я втрачаю частину своїх спогадів. Цілий день зводиться до вечора. Вечір до миті. І мить до одного нерухомого образу. Це все, що я пам’ятаю. Цей образ і почуття, яке я мала». Перший раз, коли я поїхала до Японії, я не виїжджала із Токіо. Я полюбила місто одразу. Через пів року я повернулася туди на довший проміжок часу. Я шукала відповідь на те, що здавалося простим запитанням: де можна відчути себе, як вдома? Стародавні японські вірування говорять, що люди походять з води. Я хотіла побачити, чи можу я теж змінитись, чи зможу змінити форму і пристосуватися до свого оточення. Окаєрі – це слово, яке кричали мої сусіди щоразу, коли я входила у двері, це означає «вітаємо вдома».

Kay Kay / Каі Каі

Режисер: Saeed Aghai / Саїд Агхаї

Країна: Iran / Iран

Курманджі – молодий вівчар із села Кай Кай у Північному Хорасані в Ірані протягом року не може прийняти рішення: переїхати зі своєї батьківщини в Тегеран чи ні.

ZSUV STILL 1.png

Landslide / Зсув

Режисер: Oleksiy Radynski / Олексій Радинський

Країна: Ukraine / Україна

«Зсув» – це фільм про спробу, за словами його героїв, побудувати «суспільство, яке докорінно відрізняється від усього, що нас оточує». Ця спроба відбувається в самому центрі Києва, на території, відвойованій у міста природною стихією. Зсув ґрунту, деградація міської політики та розпад суспільних зв’язків призвели до виникнення безвладного, непідконтрольного анклаву в центрі міста. Так виникає ідея «утопії тут і тепер», у створенні якої беруть участь представники вуличного мистецтва, музичної сцени, театрального авангарду. 

Photo 1 vlcsnap-2019-07-07-15h33m44s111.

Dor Dor / Дор Дор

Режисер: Mahsima Kalweit / Махшіма Калвейт

Країна: Germany / Німеччина

Дор Дор супроводжує кількох молодих людей, що їздять до філандера один з одним по нічному трафіку Тегерану. Під час цього головні герої розмірковують та пояснюють цей спосіб знайомства один з одним. Цей документальний фільм демонструє уявлення про покоління, що потрапило у пастку між ісламською традицією та прагненням до західного ідеалу.

bottom of page